Gala Przedsiębiorców

 

Miasto i Gmina Tychowo nastawia się na kolejne inwestycje, które przyczynią się do unowocześnienia gminy. Współpraca budowana jest tutaj na poziomie samorządowym, organizacji pozarządowych, a także z rolnikami i przedsiębiorcami (m.in. mediami, białogardzką telewizją kablową, firmami produkcyjnymi i przetwórstwa rolnego).
Wśród nowych innowacyjnych inwestycji, powstają takie związane z rozwojem transportu, zwiększeniem dostępu do szerokopasmowego Internetu, a także takie które świadczą o dbałości o ochronę środowiska (m.in. inwestycje termomodernizacyjne, czy instalacje solarne oraz paneli fotowoltaicznych służące zaopatrzeniu w energię elektryczną i cieplną obiektów szkoły, orlika).

Uroczystość wręczenia statuetek oraz dyplomów dla przedsiębiorców, czy działaczy związanych z rozwojem miasta i gminy Tychowo, nasycona została o dodatkowe atrakcje tj. występy artystyczne zarówno zespołów, jak i solistek. Na wydarzenie licznie przybyły media, a także przedstawiciele organizacji z Niemiec, które współpracowały z urzędem m.in. w ramach projektów ze środków euroregionu Pomerania INTERREG IVa